top of page

Прислів'я та приказки

Прислів’я та приказки — особливий жанр народної творчості, досвід поколінь, накопичений протягом багатьох віків. Це безцінна спадщина народу, що передається з уст в уста.

Прислів’я зазвичай виразно діляться на дві частини, мають ритм і риму, важливою особливістю прислів’їв є їх повчальний характер.

Приказки часто скорочений варіант прислів’я або просто влучний вислів.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/chim-vidriznyayetsya-prisliv-ya-vid-prikazki/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Українські народні  казки

Украї́нські наро́дні ка́зки — популярний фольклорний жанр (фольклор — «народна мудрість»). В народних казках передається з покоління в покоління мудрість народу, усе, що є вартим уваги нащадків, життєвий досвід, мрії народу, його почуття.

У казках також знайшли відображення важливі історичні події. Казки мають повчальний характер, і в них завжди є певна мораль. Одні казки виховували любов до рідної землі, рідної домівки, рідної матері, інші до народу і Батьківщини в цілому. Є також гумористичні і сатиричні твори, які не мають педагогічного характеру. Але попри те, що різні групи казок відрізняються темами і формою, ідеї у них подібні. Усі вони прославляють мудрих, хоробрих та кмітливих і засуджують зрадливих, ледачих і підступних. Також герої різних казок дуже схожі своїми портретами.

Види казок

Большой заголовок

Українська народна пісня

Українська пісня — це бездонна душа українського народу, це його слава.      О. Довженко

Якорь 1
Якорь 2

Т.Г.Шевченко –

великий Кобзар України

Якорь 3

Леся Українка 

(Лариса Петрівна Косач-Квітка)

(1871-1913)

Якорь 4

Іван Якович Франко

(1856 - 1916)

Якорь 5

Марійка Підгірянка 

(Марія Омелянівна Ленерт-Домбровська) 

 (1881 - 1963)

Якорь 6

Лисенко

Микола Віталійович

1842 -1912)

Якорь 7

Леонід Іванович Глібов

(1827- 1893)

Наталя Львівна Забіла

(1903 - 1985)

українська письменниця, поетеса

Якорь 8
Якорь 9

"Дума Кобзаря"

bottom of page