top of page

Актуальність досвіду

Актуальність обраної теми

Початок XXI століття з бурхливим розвитком інформаційного простору ставить перед людьми завдання швидкого сприйняття і засвоєння великих за обсягом масивів інформації. Інструментом для цього є, насамперед, навички свідомого читання, які формуються в початковій школі. Але перед вчителем стоїть завдання навчити молодшого школяра не лише читати 120 слів у хвилину: учень має сприймати текст свідомо, а саме, уже в процесі читання аналізувати, структурувати його, критично осмислювати і усвідомлювати його ідею.

В Листі МОН України №1/9-437 від 17.08.2016 року «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах» зауважено, що в умовах постійного збільшення обсягів навчального матеріалу дитині дедалі складніше зібрати їх у цілісну картину. Тому варто застосовувати інноваційні технології з формування системного мислення та позитивного емоційного ставлення до пізнання.

Керуючись в своїй діяльності Законом України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту» вчитель має можливість створити навчальне середовище сучасне як за змістом, так і за методами навчання.

Тому я застосовую в своїй діяльності адаптовану для уроків читання методику И.З. Постоловського з формування у молодших школярів навичок швидкого свідомого читання як засобу формування активної, вмотивованої до самонавчання особистості, використовуючи прийоми особистісно-орієнтованого і проблемного навчання, інформаційно-комунікаційні технології.

bottom of page